3
3 חוות דעת
 
 
 
 
 
בהנהלת אלי שקד
פוליגרף | גרפולוגיה | חוות דעת משפטיות
 
 
 
בדיקות פוליגרף בבית הלקוח / העסק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חקירות

 
אלי שקד, מנהל מכון גל-אור לפוליגרף ממוחשב, עוסק בתחום החקירות זה למעלה מ-25 שנה, בדגש על חקירות פרטיות וחקירות ביטוח. אלי עבר קורס חוקרים פרטיים, וכיום הוא חוקר מוסמך מטעם משרד המשפטים הישראלי וחבר בארגון החוקרים הפרטיים בישראל.
 

במכון מבצעים חקירות מכל הסוגים:

 
 
 
 
 
  • חקירות פרטיות / בין-אישיות
  • חקירות כלכליות / מסחריות
  • חקירות ביטוח
  • חקירות יכולת בתיקי הוצאה לפועל
  • איתור רכוש וחייבים
  • מעקבים
 
 
 
 
כל חקירה מתבצעת באופן דיסקרטי לחלוטין, תוך תיעוד מדויק של כל הפרטים הקטנים ביותר. לשם כך, עומד לרשות החוקרים ציוד ריגול ובילוש מתקדם, כולל מצלמות גלויות ונסתרות, וכן מכונת פוליגרף חדישה מסוגה לביצוע בדיקות פוליגרף בבית הלקוח / העסק. כל המידע שנאגר, לרבות צילומים, מופיע בדוח מפורט שנמסר אך ורק למזמין הבדיקה – לעיניו בלבד.
 

סיפורי בדיקות פוליגרף

 
. אימא אין כמוך.
אל המכון הגיעו אב וביתו , האב סיפר כי הוא בעל רכוש רב ,אותו הוא רוצה להוריש לבת שלו בבוא הזמן אולם אשתו מתנגדת לכך היות והבת היא ילדה מורדת.
לדבריו אשתו הבת אינה מכבדת אותה, מרביצה לה, ואף מקללת אותה.
מנגד טענה הילדה כי מעולם לא קיללה את האם, ולא הרימה עליה יד, וכל כוונת האם היא: שהאב ינשל אותה מהירושה כליל, עוד הוסיפה הבת כי האם היא זו שמקללת אותה, האם זו שהרביצה לה.
עוד הוסיפה הילדה כי האם מכפישה את שמה מול הארוס שלה על מנת שלא יתחתן עמה.
היות ומדובר במשפחה דתיה שבה כיבוד אב ואם הוא עניין רציני וכתוב בעשרת הדיברות "כבד את אביך ואת אימך" , הוחלט כי כספי הירושה יינתנו רק אם הילדה אכן מכבדת את ההורים.
על כן הוחלט במשפחה כי הילדה תיבדק בבדיקת פוליגרף.
אם הילדה תימצא דוברת אמת היא תקבל את הירושה המגיעה לה. באם תימצא דוברת שקר ישקול האב שוב את עניין הירושה וכמותה הירושה שתקבל בהתאם לתוצאות הבדיקה.
בבדיקה נשאלה הבת את השאלות הבאות:
מס' השאלה תשובת הנבדקת
2.1 האם אימא שלך התנהגה אליך באלימות מילולית כאשר אמרה לך מול הארוס שלך: "את מתמזמזת עם גברים, מכושפת, סתומה, מסריחה"? כן
2.2 האם במטבחון בביתכם אימא שלך סטרה לך על הפנים? כן
2.3 האם אימא שלך בעטה בך מס' פעמים במטבחון שבבתכם? כן

בבדיקת הפוליגרף נמצא כי הבת דוברת אמת בכל השאלות שנשאלו.
כשבועיים לאחר האירוע ,העיד הארוס של הילדה כי האם אכן קיללה והכפישה את הילדה בפניו וכי עלו
בו מחשבות לבטל את האירוסין בגלל דבריה האם, אולם לאחר קבלת תוצאות הבדיקה חזר בו והם
מאורסים ולפני חתונה.
בנוסף התקשר האב והודה לנו על תוצאות הבדיקה האם הודתה כי הכפישה את ביתה וקיללה אותה מול
הארוס שלה.
עוד הוסיף כי האם טענה כי רק סטרה לביתה על פניה. ואילולא לא הייתה נערכת בדיקת הפוליגרף, היה
נוטה להאמין לאשתו והיה נשל את ביתו מהירושה.
על זה נאמר אין כמו אימא?
 

חוות דעת משפטיות

 
אלי שקד, הבעלים של מכון גל-אור, מספק חוות דעת משפטיות לבתי המשפט ומשמש כמומחה לפוליגרף מטעמם. מעת לעת הוא נדרש על-ידי בתי המשפט ליישם את ניסיונו בתחום, לצורך קבלת מענה על שאלות מהותיות במסגרת תיקים משפטיים. בהתאם לממצאים, כותב אלי שקד חוות דעת מקצועית ומפורטת, שמאפשרת לבית המשפט לראות את התמונה במלואה.

מכון גל-אור נותן כיום מענה לבתי משפט ברחבי הארץ: באר שבע, אילת, קריית גת, אשדוד, ראשון לציון, רחובות, הקריות, וכן בית משפט שלום בתל אביב ובית הדין הרבני.

גם הגרפולוגיה באה לעזרתו של אלי שקד, בעבדותו מול בתי המשפט ובמסגרת חקירות משטרה. בדיקת גרפולוגיה משפטית מאפשרת לקבוע את אמינותו של אדם, לפי כתב ידו וסגנון חתימתו. ניתן למשל לבחון אם מסמך מסוים נכתב על-ידי אדם ספציפי, באמצעות השוואת כתב היד שבמסמך עם כתב היד של אותו אדם. לאחר ביצוע הבדיקה, כותב אלי שקד את חוות דעתו ומעבירה לבית המשפט או לגורמים האמונים על החקירה.

להזמנת חקירה מקצועית, בדיקה גרפולוגית או חוות דעת משפטית, צרו קשר עם המכון: 072-3270903.